Arama sonuçlarınız

Ev Arkadaşı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tarafından gönderildi Tuna ÖKTEM üzerinde Aralık 1, 2019
0

Şehir dışında üniversite kazanan arkadaşlarımızın en büyük sorunlarından biri doğru ev arkadaşı bulmak. Ev arkadaşı ararken geçirdiğiniz süreç boyunca doğru karar vermeli ve arkadaşınızı iyi tanıma fırsatı bulmalısınız.

Ev Arkadaşınızın Önceden Karakter Analizini İyi Yapın

Ev arkadaşı denilince akla her zaman kirayı paylaşayım , aileme yük olmayayım gerisi önemli değil tarzında cümlelerle başlar veya memleketinden yakın tanıdığı kişi ile eve çıkmak gibi sorunlar. Sizde doğru ev arkadaşını bulmak istiyorsanız karakter analizini iyi yapmalısınız. Çünkü kirayı bölüşmekten daha çok ev içerisinde çıkan sorunlar sizin normal yaşamınızı hatta üniversite notlarınızı dahi etkiler.

Düzenli Birini Bulun

Düzen konusunda her zaman sizin karakterinize yakın kişileri tercih edin. Ortak alanları kullanırken bir çok sorun yaşabilirsiniz. Düzene ve temizliğe çok önem veren biriyseniz genellikle temiz olmayan biri ile eve çıkmak 2. aydan itibaren herşeyi kötüye sürükler ve kendinize yeni ev arkadaşı arama çabasına girersiniz. Birde ev arkadaşınız uzun yıllardır tanıdığınız biri ise “git” diyemezsiniz.

Birbirinizi İyi Tanıyın!

Evde kaldırğınız süre zarfında yemek ve temizlik yapmak gibi işler öğrencilerin genelde korkulu rüyasıdır.  Yemek yapmayı seven bir ev arkadaşınızın olması üzerinizdeki yükü hafifletecektir. Örneğin malzemeleri sizin alıp yemeği onun yapması ile ortak bir paydada buluşabilir ve iki tarafın da mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Yine bunun gibi bir duruma örnek verirsek temizlik yapmaktan sıkılmayan bir ev arkadaşınız varsa temizlikle ilgili işleri onun yapmasını isteyebilir, siz de eve başka şekilde katkıda bulunabilirsiniz.

SOSYAL ÇEVRE ÖNEMLİ

Bu konuya özellikle dikkat çekmek istiyoruz ki bir çok ev arkadaşları bu yüzden ayrılmış hatta birdaha görüşmemiştir. Zaman zaman aynı evi paylaştığınız için ikinizinde arkadaşları veya çevresinde ki kişiler eve oturmaya veya kalmaya gelirler. Bazen gelen kişiler düzen bozarken bazende iyi dostluklar ortaya çıkar. Ama gel gelelim ki Ev arkadaşınızı ne kadar çok severseniz sevin, bulunduğu sosyal çevreden rahatsızlık duyuyorsanız bu kişileri kendi evinizde görmek sıkıntı yaşamanıza sebep olacaktır.

ev arkadaşı
https://www.ogrencikonut.com/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlanları Karşılaştır